Ielogoties

Reģistrēties

Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs varēsiet apskatīt savus Ceļojumus, sekot līdzi Rezervācijas statusam, padalīties ar ceļojumā iegūtiem Iespaidiem un daudz ko citu.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstiprināt Paroli*
Vārds*
Uzvārds*
Dzimšanas Datums*
Email*
Tel. numurs*
Valsts*
*Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs piekrtītat Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai. Kā arī piekrītu saņemt mūsu Jaunumus un Īpašos piedāvājumus.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Vai esat mūsu pastāvīgais klients?

Ielogoties
+371 277 39 204 Info@orangeweekends.lv

Ielogoties

Reģistrēties

Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs varēsiet apskatīt savus Ceļojumus, sekot līdzi Rezervācijas statusam, padalīties ar ceļojumā iegūtiem Iespaidiem un daudz ko citu.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstiprināt Paroli*
Vārds*
Uzvārds*
Dzimšanas Datums*
Email*
Tel. numurs*
Valsts*
*Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs piekrtītat Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai. Kā arī piekrītu saņemt mūsu Jaunumus un Īpašos piedāvājumus.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Vai esat mūsu pastāvīgais klients?

Ielogoties

Review: Ekskursija atklājot Igaunijas leduskritumus

Ceļojumā devāmies pie kaimiņiem – Igauņiem, izbaudīt dabas bagātības, aplūkot varenos ūdenskritumus, kas sasalstot pārtop par iespaidīgām ledus skulptūrām. Ekskursijā apbrīnojām vienu no skaistākiem ūdenskritumiem Igaunijā – Keilas ūdenskritumu un mūsu pašu Baltijas Niagaru – Jegalas ūdenskritumu. 

Tūres SezonaZiema
Galerijas datums24.02.2018

Katru gadu ziemas sezonas laikā, Keilas un Jegalas ūdenskritumi mēdz vairakkārt pārsteigt.

Izveidojot tuneļu ejas, ledus alas, ūdens un ledus žalūzijas, milzīgas lāsteku kolonnas un vienkārši ledus sienas. Ziemas sezonā tie mēdz nedaudz atkust un kopā ar saliem atkal apledo, vairakkārt mainoties un tādejādi veidojot nepārspējamus un unikālus skatus.

Viens no skaistākiem ūdenskritumiem Igaunijā – Keilas ūdenskritums, nepārtraukti mainās visa gada garumā.

Keilas ūdenskrituma augstums sastāda sešus metrus. Pie tam, tā platums var sasniegt vairākus 10 metrus atkarībā no Keilas upes straumes. Pagājušogad decembrī mums paveicās noķert mirkli, kad ūdenskritums bija izvērsies platumā un pat varētu pacīkstēties par paša platākā ūdenskrituma Igaunijā titulu.

Tik plats Keilas ūdenskritums mēdz būt ļoti reti un ieraudzīt to ir patiesa veiksme.

Ziemā Keilas ūdenskritums apbur ar spīdīgu ledus lāsteku sienu. Kurai sit cauri, zeltaino strūklaku straume, atgādinot par ūdenskrituma varenumu. Strūklakas skaļie čuksti, nosākuma satrauc, bet ieklausoties nomierina.

Brīnumskaisti apledojušais Keilas ūdenskritums.

Parasti sasalstot Keilas ūdenskritums nelutina ar alām, ledus tuneļiem, bet priecē ar zaigojošu lāsteku sienu un apledojušām kolonām, kas veido spīdīgas ledus skulptūras. Toties pagājušajā ziemā viss bija savādāk. Keilas ūdenskritums pārsteidza ar spīdīgām lāsteku žalūzijām, tekošām ūdens strūklakām pāri ledus akmeņiem. Kā arī ar greznu atsevišķu baseinu un pat nelielu ledus alu, kas izveidojās starp kaļķakmens klinti un sasalušām ūdens žalūzijām.

Ledus ala Keilas ūdenskritumā

Protams visi devāmies izpētīt alu un paši drosmīgākie iegāja iekšā alā, pārējie tikai ielūkojās, kas protams, arī bija, iespaidīgs skats.

Noslēpumainā ala

Izveidojusies ala bija samērā liela, tajā varēja mierīgi ieiet divi vai trīs cilv., lai viņus varētu iemūžināt bildēs. Skaistās lāstekas pie kaļķakmens klints, sasalusī ūdens žalūzija. Nelielā plaisā varēja ielūkoties un apbrīnot ūdenskrituma bezgalīgo dziļumu, jeb noslēpumaino tuneļa eju, kas tika nosprostota ar ledus kolonām un vairākām lielām lāstekām.

Pastaigas Keilas parkā

Pie Keilas ūdenskrituma atrodas gleznains parks, kurā katru reizi var izbaudīt nesteidzīgas pastaigas: pāri diviem tiltiņiem uz otru krasta pusi, nonākot pie ūdenskrituma nogāzes. No dažādiem rakursiem paveras pavisam savādāks skats uz ūdenskrituma varenumu. Tieši tāpēc ir vērts izbaudīt Keilas ūdenskrituma pārsteidzošos ainavas skatus no visām pusēm un abiem krastiem.

Ļoti gudrs citāts ir iespaidīgs ūdenskritums. Kad jūs to redzat, jūs jūtat tā spēku!

/ Mehmet Murat Ildan /

Igaunijas Niagara

Ekskursijā uz Igaunijas leduskritumiem mēs arī aplūkojām pašu platāko ūdenskritumu Igaunijā – Jegalas ūdenskritumu, jeb kā to tautā dēvē – Igaunijas Niagara.

Jegalas ūdenskritums apbur vairākkārt

Nosākuma apbrīnojot Jegalas ūdenskritumu no augšas, tas pārsteidz ar savu varenumu, kuru nav iespējams aptvert vienā mirklī.

Nonākot lejā pie Jegalas ūdenskrituma mēs vēl jo vairāk, pārsteidzāmies ieraugot tā diženumu un krāšņumu.

Piekļūt tuvāk Jegalas ūdenskritumam

Jegalas ūdenskritums ir astoņus metrus augsts un vairāk par 50 metriem plats. Ziemā tas nekad pilnībā nenosalst, tam vienmēr sit cauri straujie un spilgti dzeltenie Jegalas upes ūdeņi, pāri nelielām ledus saliņām. No sāniem ūdenskritumam ir iespējams piekļūt ļoti tuvu un ielūkoties ledus alā, bet ja paveiksies un jūs uzdrošināsieties (slidens!) var pastaigāt pa pasakaino ledus tuneli, kas ir starp kaļķakmens klinti un apledojušām ūdens žalūzijām.

Zaigojošu lāsteku un čukstošā ūdens tunelis

Jegalas ūdenskritums ziemā vienmēr pārsteidz ar izveidotām alām, milzīgām lāstekām un tuneļu ejām. Diemžēl līdz šim mums nesanāca iziet cauri ledus tunelim līdz pretējam krastam. Tālāk nav ejas! Sanāk aiziet tikai līdz noslēgtam posmam.

Kas notiek pretējā krastā?

Ja apskatīt Jegalas ūdenskritumu no pretējās krasta atveras pavisam cits skats. Dažreiz tur mēdz izveidoties atsevišķa eja, jeb piekļuve ledus tuneļiem. Diemžēl pretējais krasts nav aprīkots tūristiem (tur nav kāpnes, pie kā pieturēties, tikai slidens kalns, it sevišķi ziemā un masīvi akmens kluči). Tāpēc drošības nolūkos mēs netuvojamies ūdenskritumam no tās puses. Tā kā mēs esam ceļotāju grupa mēs nonākam pie ūdenskritumiem tikai apmeklētājiem aprīkotās vietās, kur parasti nav slidens, un ir margas, pie kā pieturēties, kāpjot lejā.

Tiekamies

Igaunijas ainaviskajā dabā!

Tuvākie ceļojumi

Ceļojumu kalendārs
Izbaudiet dabas bagātības kopā ar mums Orange Weekends ceļojumā

Rezervēt Piedzīvojumu