Ielogoties

Reģistrēties

Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs varēsiet apskatīt savus Ceļojumus, sekot līdzi Rezervācijas statusam, padalīties ar ceļojumā iegūtiem Iespaidiem un daudz ko citu.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstiprināt Paroli*
Vārds*
Uzvārds*
Dzimšanas Datums*
Email*
Tel. numurs*
Valsts*
*Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs piekrtītat Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai. Kā arī piekrītu saņemt mūsu Jaunumus un Īpašos piedāvājumus.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Vai esat mūsu pastāvīgais klients?

Ielogoties
+371 277 39 204 Info@orangeweekends.lv

Ielogoties

Reģistrēties

Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs varēsiet apskatīt savus Ceļojumus, sekot līdzi Rezervācijas statusam, padalīties ar ceļojumā iegūtiem Iespaidiem un daudz ko citu.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstiprināt Paroli*
Vārds*
Uzvārds*
Dzimšanas Datums*
Email*
Tel. numurs*
Valsts*
*Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs piekrtītat Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai. Kā arī piekrītu saņemt mūsu Jaunumus un Īpašos piedāvājumus.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Vai esat mūsu pastāvīgais klients?

Ielogoties

Pārgājiena maršruts (iespaidi un ieteikumi): Roja, Mērsrags, Bērzciems, Lapmežciems un Ragaciema sedums

Lai atpūstos un izbaudītu dabas skaistumu ne vienmēr vajag braukt uz tālajām zemēm, var sākt mūsu pašu zemē. Izbaudot dabas klusumu, mieru un harmoniju Latvijā un kur ne labāk to darīt, kā pludmalē. Bet lai izbaudītu pludmales valdzinājumu un daudzveidības burvību ir jādodas vien pastaigā gar jūras krastu. Piedāvājam jums izmēģināt aizraujošu maršrutiņu kuru mums izrādīja Jūrtaka „Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā”. Jūs sagaida brīnumskaistas pļavas un jūrmalas ainavas, neilgi pārgājieni, panorāmas skati no novērošanas torņiem, putnu vērošana, senās makšķernieku mājiņas, garšīgas zivis u.c. Mēs paši devāmies pārgājienā, visu izbaudīt un dalāmies ar saviem iespaidiem.

Brīnumskaistā pastaiga gar jūru mums sākās Rojā.

Aukstā vai lietainā dienā var, tā pat kā mēs sasildīties Zvejnieku sētā „Otra puse”, kur laipnā saimniece Zane Vaivode mūs sagaidīja ar Dzintariņu, uzkodām, karstu kafiju un tēju. Šī vietiņa atrodas vien dažu soļu attālumā no pludmales un jaunās brīvdabas estrādes, kuru mēs sastapām vēl būvēšanas stadijā (plānota atklāšana 29.06.2019).

Rojas brīvdabas estrāde – vasaras koncertzāle ir jauna kultūras un mākslas pasākumu norises vieta Ziemeļkurzemē.

Pastaigājoties gar Rojas pludmali pa koku laipām ir iespējams arī piesēst un izbaudīt meža un jūras svaigumu. Baudīt pastaigas šeit var gan pa dienu, gan vakarā, pateicoties ekoloģiskajam apgaismojumam, ar vēja un saules enerģiju darbinātām lampām, kas izgaismo visu taku. Saka, ka īpaši labos laika apstākļos ir iespējams pat saskatīt Igaunijas Ruhnu, jeb Roņu salu. Savukārt Igauņiem, apgaismotā Rojas pludmale, tad kalpo gluži, kā bāka.

Izejot uz Rojas pludmali uzreiz piesaista uzmanību stends ar virzienu un km norādēm līdz tuvāk esošiem ciemiem un Jūrtaka maršruta sākuma punktu (300 km līdz Nidai, Latvija) un galapunktu (900 km pa pludmali līdz Tallinai, Igaunija).

No Rojas pludmales gar krasta līniju līdz Tallinai ir 900 km

Rojas Pludmale, likās tik klusa, salīdzinot ar pierasto Jūrmalu, bez vēja, kas aukstajā, lietainajā laikā Jūrmalā noteikti pūstu no visa spēka mugurā, sapūstot ausis, un bojājot pastaigas prieku, ar vienu domu galvā par siltu vietu un karstu tēju. Protams mums paveicās, ka tieši tajā brīdī kad pastaigājamies pa pludmali lietutiņš jau izbeidzās.

Patiešām burvīga sajūta pastaigāties gar čukstošo jūru, kad kaijas čivina, varbūtās vēl joprojām apavos, bet tomēr pa smiltīm.

Rojas pludmalei ir arī pašai savs pludmales simbols, ja nu Ventspilī ir vairākas govis, zilas arī, tad Rojā ir zilais sivēns un tas ir tik piemīlīgs. Skulptūra atrodas pašā pludmales centrā un tā nemaz nav tik liela, tā kā uz tās var arī uzrāpties skaistām bildēm.

Zilais sivēns -Rojas pludmales simbols

Brīnumskaista vieta putnu vērošanai un pasakains skats no Mērsraga bākas.

Mums paveicās tikt iekšā Mērsraga bākā un apbrīnot pasakaino ainavas skatu, kas paveras no skatu platformas uz Mērsraga pludmali. Mērsraga bāka tika iesvētīta 1875 gadā, tās tornis 18.5 metrus augsts, savukārt bākas uguns augstums sastāda 21,3 metrus. Pirmīt bāka nav bijusi atklāta apmeklētāju plūsmai, bet tagad ir iespējams piezvanot uz tūrisma info centru pieteikt Mērsraga bākas apmeklējumu jebkuram interesantam. Kā arī netālu no bākas atrodas skatu platforma, kas ir ideāla vietiņa putnu vērošanai.

Kā arī netālu no bākas atrodas skatu platforma, kas ir ideāla vietiņa putnu vērošanai.

Pludmale šeit ir ļoti īpatnēja visa piekraste ir pilna ar samērā lieliem akmeņiem.

Kaut gan aiz bākas atrodas miermīlīgāka pludmale ar tīru piekrasti bez akmeņiem.

Devāmies tālāk uz ziemeļiem no Mērsraga kanāla pastaigāties pa piejūras pļavām.

Ierodoties uzreiz pārsteidz milzīgs pļavas lauks (51 ha platība). Šis ir Latvijas apstākļiem rets un unikāls aizsargājams biotops. Uzkāpjot novērošanas tronī paveras apbrīnojami skaists skats uz pļavas plašumu un jūras piekrasti. Pļava ir arī nozīmīga bridējputnu un ūdensputnu ligzdošanas un atpūtas vieta caurceļošanas laikā.

Jūras krasta ainaviskais skats.

Tālāk Jūrtaka ceļš stiepjas caur Bērzciema ielām un izved pie jūras, kur paejot pa koka laipām atrodas, vēl viena izcila vietiņa putnu vērošanai. Lai izbaudītu šejienes atmosfēru un atpūtināt kājas, pēc vairākiem pārgājieniem tieši pie krasta atrodas krodziņa „Mazā kaija” terase ar skatu uz jūru. Šeit ir ļoti garšīga latviešu tradicionālā virtuve, iespējams sātīgi paēst (vegāniem draudzīga vieta), vai vienkārši pie tases kafijas un patiešām gardas kūkas izbaudīt gleznainu ainavu.

No Abragciema līdz Engurei – brīnumskaists liedags!

Devāmies tālāk pārgājienā pa neskarto dabu, apbrīnojamo Abragciema pludmali, šī ir patiesi burvīga vieta pastaigas cienītājiem. Meža miers un vēja pūtienu skaņas, kas laužas caur kokiem. Vien putnu spārnu un jūras šļakstu skaņas viss apkārt. 

Gribās pieskarties šai neskartai dabai, gribās skriet pa smilšaino pludmali, lai notvertu mirkli, un bez steigas aplūkot visu dabas burvību, iemūžinot to atmiņās.

Šī pasakainā pludmale izraisa vairākas neaprakstāmas sajūtas. Nedaudz akmeņains, vietām smilšainais pludmales krasts. Gar pludmali stiepjas neliela ar zālaugiem apaugusī taciņa ar mežainām jūrmalas kāpām. Tas viss liek justies, kā piedzīvojumu filmas varonis.

Ja gadījumā gribās uzkavēties Abragciemā un pamosties ar gleznainu jūras skatu pa logu un turpināt savu ceļu nākamajā dienā, tas arī ir iespējams. Piekrastē atrodas komplekss, kafejnīca, naktsmītnes, u.c.

Paceļam jau uz mājām, jeb netālu no Rīgas, Lapmežciemā…

Atrodas ļoti interesants, nesen atjaunotais Lapmežciema muzejs, kas iepazīstina ar pagasta, skolas un zvejniecības attīstības vēsturi. Lapmežciema muzejā var aplūkot vēl pirms mūsu ēras eksponātu – dažādu priekšmetu fragmentus (3.- 2. g. t. p.m.ē.), kas tika atrasti Siliņupes akmens laikmeta apmetnes vietā.

Priekšmetu fragmenti 3.- 2. g. t. p.m.ē.

Muzejā ir iespējams iepazīt jūras putnus, aplūkot kā ir dzīvojuši zvejnieki (guļamistabu un virtuvi), uzzināt dažādus zivs ķeršanas noslēpumus un parunāt par Imantu Ziedoni, kura pēcnāči vēl joprojām dzīvo Lapmežciemā.

Devāmies uz Ragaciemu, kur kā pienākas īstam zvejnieku ciemam, bezmaz vai uz katra stūra pārdod zivis.

Izslavētajā Ragaciema zivju tirdziņā jūs atradīsiet noteikti gardākās svaigi kūpinātās zivis Latvijā, kas ir pagatavotas pēc īpašām senlaiku receptēm.

Tuvojoties pludmalei atrodas Ragaciema sedums, jeb kādreizējā zvejas laivu piestātne, šeit ir vairākas tīklu būdas, kur kādreiz zvejnieki glabāja savu inventāru. Mūsdienās tas ir nozīmīgs zvejniecības vēstures piemineklis. Šeit ir skaista balto smilšu pludmale. Kad mēs viesojāmies, pūta nepatīkami auksts vējiņš un pa drusciņai pilināja lietutiņš, tā kā nemaz negribējās iet krastā. Toties varēja paslēpties starp senajām mājiņām un izbaudīt zvejnieku ciema valdzinājumu.

Ragaciema sedums.

Šī ir arī lieliska vietiņa nelielam piknikam jūras krastā. Tuvumā esošā saimniecība Mauriņi piedāvā nobaudīt vis visādas zivis, jebkuram gardēdim atradīsies zivtiņa kura nekad nav provēta vai atkal ir ļoti iecienīta. Patiešām pārsteidzoša zivju daudzveidība, kā jau zvejnieku ciemam pienākas.

Lai dotos šādā pārgājienā pat nevajag karstu saulainu dienu!

Ir pat labāk ja diena nav pārāk karsta, tad gan ir mazāk cilv., gan vienkāršāk pastaigāties un izbaudīt dabu. Ļoti skaisti ir pastaigāties arī Rudenī (Septembrī, Oktobrī), protams Pavasarī un Vasarā, noteikti būtu tikai pagrūti pieveikt tādus pārgājiena posmus aukstajā, vai mitrajā ziemas laikā.

Mums Latvijā ir tik daudz skaistas pludmales!

Noteikti vienā dienā visas Latvijas skaistās pludmales neapmeklēsi, bet gan, vairākos atsevišķos posmos. Tās ir iespējams aptvert pa daļām, atkarībā no tā cik daudz jums ir brīvdienas.

Jūrtaka maršrutu takas ir izveidotas, tā ka jūs faktiski varat piemeklēt jums tuvāko pārgājiena posmu un uzsākt savu piedzīvojumu, kaut vai no Rīgas.

Pilns maršruts sākas no Nidas, Latvija un stiepjas gar Baltijas jūras piekrasti līdz pat Tallinai, Igaunija. Pateicoties tam jūs varat izvēlēties jums ērtāko sākuma punktu, pašam noteikt pārgājiena distanci un ilgumu. Vai tas būs vienas dienas pārgājiens, vai arī jums ir vairāk laika un jūs vēlaties izaicināt sevi ilgākam pārgājienam (piem. Līgo brīvdienās). Jūrtaka maršruts ir sadalīts pa dienām un grūtības pakāpēm, tā kā jebkurš var piemeklēt sev piemērotāko distanci.

Plašāk iepazīties ar Jūrtaka maršrutiem ir iespējams šeit: https://coastalhiking.eu/lv

Lai neapmaldītos pludmalē un ciemos pa visu maršrutu ir vairāki Jūrtakas apzīmējumi, gan uzzīmēti uz kokiem, gan uzlīmes uz stabiem. 

Aplūkot Jūrtaka maršrutus ir iespējams šeit: https://coastalhiking.eu/lv

Jūrtaka apzīmējums dabā – zīmējums uz kokiem.

Jūrtaka maršruta projekts ir tapis Igaunijas – Latvijas programmas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „ Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā” ietvaros.

Atstājiet komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rezervēt Piedzīvojumu