Ielogoties

Reģistrēties

Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs varēsiet apskatīt savus Ceļojumus, sekot līdzi Rezervācijas statusam, padalīties ar ceļojumā iegūtiem Iespaidiem un daudz ko citu.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstiprināt Paroli*
Vārds*
Uzvārds*
Dzimšanas Datums*
Email*
Tel. numurs*
Valsts*
*Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs piekrtītat Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai. Kā arī piekrītu saņemt mūsu Jaunumus un Īpašos piedāvājumus.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Vai esat mūsu pastāvīgais klients?

Ielogoties
+371 277 39 204 Info@orangeweekends.lv

Ielogoties

Reģistrēties

Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs varēsiet apskatīt savus Ceļojumus, sekot līdzi Rezervācijas statusam, padalīties ar ceļojumā iegūtiem Iespaidiem un daudz ko citu.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstiprināt Paroli*
Vārds*
Uzvārds*
Dzimšanas Datums*
Email*
Tel. numurs*
Valsts*
*Izveidojot Ceļotāja kontu Jūs piekrtītat Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai. Kā arī piekrītu saņemt mūsu Jaunumus un Īpašos piedāvājumus.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Vai esat mūsu pastāvīgais klients?

Ielogoties

11 vietas kuras ir vērts apmeklēt Tartu (Papildināts!)

Tartu, Igaunija

Senākā pilsēta Baltijā ir sarūpējusi vairākas izklaides vietas studentiem un netikai, kuras noteikti ir vērts apmeklēt. Mēs esam sastādījuši pašu aizraujošāko vietu topu – 10 vietas (+1 jauna vieta) kuras ir vērts apmeklēt Tartu. Šeit var atgriezties skaistajā bērnībā Rotaļlietu muzejā, AHHAA zinātnes centrā atklāt zinātnes un tehnoloģiju būtību, Ledus laikmeta centrā saņem atbildes uz jautājumiem par ledus laikmeta periodu, klimata izmaiņām un ietekmi, Tartu observatorijā vērot zvaigznes, un izpriecāties no sirds AURA ūdens atrakciju centrā. Tiem kas māk novērtēt skaistumu un mākslu noteikti būs interesanti apmeklēt Domu Baznīcas drupas, Tartu mākslas muzeju un Botāniskais dārzs. Jebkura vecuma vīrieši novērtēs Igaunijas Sporta un Alus muzeju. Tagad Tartu var arī mēģināt pielāgoties ačgārnai dzīvei pirmajā un lielākajā Igaunijā Ačgārnajā mājā.

Tagad Igaunijas studentu galvaspilsētā Tartu atrodas pirmā un lielākā otrādi apgrieztā māja Igaunijā – Tartu Ačgārnā māja. Šajā divstāvīgajā otrādi apgrieztajā mājā viss ir burtiski apgriezts otrādi, augšējais stāvs ir apakšējais un apakšējais stāvs ir augšējais. Viss kas parastajās mājās atrodas uz grīdas (skapis, gulta, galds, tualetes pods, dīvāns, u.c.), šajā apgrieztajā mājā atrodas uz griestiem. Pat kaķis! Kaut nu vai patiesībā, viss atrodas uz grīdas, vienīgais, tā kā šajā mājā viss ir kājām gaisā, tad grīda šeit ir griesti, bet griesti šeit ir grīda, un sanāk, ka tu atrodies otrādi. Tartu Ačgārnā māja ir diezgan plaša, šeit ir divas bērnu istabas, guļamistaba ar plašu apģērbu skapi (sievietes to novērtēs), kabinets ar galda gaismekli, gadījumā, ja vajag kaut ko uzrakstīt, divas vannas istabas, studijas virtuve ar strādājošu ledusskapi un viesistaba ar televizoru, tiem, kas ir ieplānojuši apskatīt iemīļoti seriālu.

Tartu Ačgārnā māja
Tartu Rotaļlietu muzejs

Tartu vecpilsēta valdzina ar savu romantisko garu un ļauj pieaugušajiem atgriezties skaistajās bērnības dienās – Rotaļlietu muzejā.  Pastāvīgajā ekspozīcijā apskatāmas rotaļlietas, ar kurām bērni ir spēlējušies cauri laikiem, mākslinieku veidotas lelles, dažādu tautu suvenīru lelles un somugru tradicionālās rotaļlietas.

Tartu Rotaļlietu muzejs
Tartu Rotaļlietu muzejs

Pārsteigs un aizraus ar zinātni un tehnoloģijām lielākais Baltijā AHHAA zinātnes centrs. Unikālā izstāde ir veidota pēc metodes “rokas klāt”, kas nozīmē, ka jums ir ļauts visu sajust un izmēģināt. Vienalga, vai tas ir planetārijs, laboratorijas vai zinātnes teātris.

AHHAA Zinātne centrs
AHHAA Zinātne centrs

Ir palikuši daudzi noslēpumi saistītie ar Ledus laikmeta periodu, it īpaši šobrīd ir aktuāls jautājums: Vai pasaule virzās uz jaunu ledus laikmetu, vai arī turpinās neatgriezeniska globālā klimata sasilšana? Vai ziniet: Kur dzīvoja Eiropas pēdējie mamuti? Cik lielas ir jūsu ekoloģiskās pēdas un kādas tās ir salīdzinājumā ar ledus laikmeta pārstāvjiem? Interesanti arī uzzināt: Kādas pēdas ir atstājis ledus laikmets Igaunijas dabas un mantojuma kultūrā? Uz visiem šiem jautājumiem atbildes var atrast Ledus laikmeta centrā.  Kur ir iespējams apskatīt ledus laikmeta dzīvniekus: mamutus, pirmatnējos briežus, alu lauvas, u.c.

Ledus Laikmeta centrs
Ledus Laikmeta centrs

Ūdens atrakciju parks AURA ir izklaides vieta visai ģimenei. Šeit ir SPA,  fitness un protams aizraujošs akvaparks, kur var izbraukt pa ekstrēmi izliektiem 55 m un 38 m trubas tuneļiem. Izpeldēt cauri, tā saucamās ūdens žalūzijām, aiz kurām ir paslēpušās alas ar sēdekļiem. Relaksēties krītošajā ūdenskritumā, pērļu vannā, baudot ūdens masāžu un pirtis.

AURA akvaparks
AURA akvaparks

Tartu Universitātes vecā observatorija, viena no sava laika nozīmīgākajiem astronomijas centriem, tā ir patiesa Igaunijas zinātnes vēstures pērle, mūsdienās šeit ir interaktīvs muzejs. Protams vērtīga ir arī Jaunā Tartu observatorija, kas atrodas netālu no Tartu. Šeit ir aplūkojams Saules sistēmas makets, kas palīdz izprast, kā notiek gadalaiku un dienas-nakts maiņa uz Zemes, kā arī kā rodas Saules un Mēness aptumsumi, apbrīnot 1980. gada datora milzīgos izmērus, pieskarties 270 kg smagam tērauda meteorītam, ar virtuālā planetārija palīdzību pētīt zvaigžņotās debesis un tajās notiekošās izmaiņas, u.c.

Tartu Observatorija

Tartu Doma baznīca ir viena no lielākajām baznīcām un vienīgā viduslaiku baznīca Igaunijā ar diviem torņiem. 16 gds. Tartu Doma baznīca bija Austrumeiropas lielākā baznīcas ēka un ķieģeļu celtne. Livonijas kara laikā baznīca tika sagrauta, un kopš tā laika vairs nedarbojas, kā baznīca. Mūsdienās ir iespējams apskatīt Tartu Doma baznīca drupas.

Tartu Doma baznīcas drupas
Tartu Doma baznīcas drupas

Igaunijas alus muzejs iespaidos gan pieaugušos, gan bērnus. Sešos stāvos ir aptuveni 2000 eksponātu, kas stāsta par alus pagatavošanas tehnoloģiju pasaulē un Igaunijā, sākot ar senās Ēģiptes alus kultūras līdz pat mūsdienu. Senie mājas alus pagatavošanas piederumi, vecās rūpnīcas aprīkojums, pudeles, kannas, u.c. Protams pieaugušiem muzejā nobaudīs arī Igaunijas A. Le Coq alu.

Alus muzejs
Alus muzejs

Tartu mākslas muzejs atrodas Šķībajā namā, ko tautas valodā dēvē arī par Tartu Pizas torni.  Tas tika dibināts mūsdienu mākslas vākšanai, saglabāšanai un parādīšanai, šo lomu tas pilda līdz pat mūsdienām, šeit ir savākta plaša igauņu mākslai veltīta ekspozīcija.

Tartu, Igaunija
Tartu Pizas tornis, Mākslas Galerija

Igaunijas Sporta muzejs noteikti iespaidos vīriešus jebkura vecuma. Muzeja pastāvīgā ekspozīcija piedāvā pašizglītošanās un izklaides iespējas dažādām mērķa grupām – no bērniem līdz pat nopietniem sporta interesentiem. Papildus ierastajiem uzziņas materiāliem par sporta tēmām, muzejā tiek piedāvāta arī iespēja izmēģināt spēku uz virves vilkšanas, velosipēda simulātoriem, meklēt papildus informāciju datoros, apmeklēt kino stūrīti, piedalīties virtuālās olimpiskajās spēlēs, nofotografēties ar vecu spēkavīru, iepazīties ar sporta avīzēm un noklausīties dažādu laiku mūziku.

Tartu Sporta muzejs
Tartu Sporta muzejs

[dropcap]T[/dropcap]artu Universitātes Botāniskais dārzs ir viens no vecākajiem pasaulē (izveidots 1803.g.). Botāniskais dārza teritorija ir bagātākā Igaunijā ar augu sugām. Šejienes palmu māja ir lielākā un bagātākā ar sugām, šāda tipa māja visā Baltijā. Ir iespējams iepazītie ar vairāk nekā 6500 augu sugas pārstāvjiem no visas zemeslodes klimatiskajām joslām, kā arī ar dažādiem dārza iekārtošanas paņēmieniem.

Tartu Botāniskais dārzs
Tartu Botāniskais dārzs

Comments ( 2 )

Atstājiet komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rezervēt Piedzīvojumu