Agrākā Lietuvas galvaspilsēta Trakai atrodas vien 28 km no tagadējās galvaspilsētas Viļņas. Viens no spožākiem pilsētas elementiem ir pasakainā pils ezera vidū. Traķu ezerpils ir vienīgā pils Austrumeiropā, kas atrodas starp trijām savienotajām salām Galves (Galvė) ezera vidū. Līdz pilij var nokļūt pārejot pāri diviem tiltiem.

Domājams, ka Traķu ezerpils (Trakų salos pilis) būvniecību uzsāka 14 gds. beigās, kad Lietuvas lielhercogs Vītautas (Vytautas), jeb kā to sauca Vītauts Dižais, nolēma ka ir nepieciešama nopietnāka aizsardzība, nekā to varēja nodrošināt Peninsula pils (Peninsula). Pils zaudēja savu stratēģiski militāro nozīmi, pēc Grīnvaldes kaujas, kad Polijas un Lietuvas apvienotais karaspēks karaļa Jagaiļa vadībā sagrāva Vācu ordeņa karaspēku, pils kļuva par Lietuvas valdnieku dzīves vietu.

Traķu ezerpils ir viens no Lietuvas visapmeklētākiem vēstures un arhitektūras pieminekļiem. Mūsdienās rūpīgi atjaunotā sarkano ķieģeļu gotiskās pilī atrodas 15 gds. vēstures muzejs (Trakų istorijos muziejus), kura ekspozīcijas iepazīstina ar Traķu vēsturi. Vasarā pils pagalmā rīko vairākus pasākumus, koncertus, Festivālus, teatralizētus uzvedumus, tirdziņus, u.c.

Vai velies doties uz Traķu ezerpili?