Viens no izcilākiem Igaunijas dabas pieminekļiem – Jegalas ūdenskritums (Igauņu val.: Jägala juga), atrodas 25 km attālumā uz austrumiem no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas, Jielehtmes pagastā ( Jõelähtme vald). Dabīgais Jegalas ūdenskritums ir izveidojies Jegalas upes apakšējā tecējumā, aptuveni 4 km pirms, tā ietek Somijas līcī. Jegalas ūdenskritums ir aptuveni 8 metrus augsts un tā platība sastāda no 50 līdz pat 70 metriem (atkarībā no upes plūsmas). Jegalas ūdenskritums ir platākais dabīgais ūdenskritums Igaunijā, tā greznuma dēļ, tautā tas tiek dēvēts par „Igaunijas Niagaru”.

Igaunijas lepnums  – Jegalas ūdenskritums.

Igaunijas Niagara

Laika gaitā ūdenskritums ir radījis ap 300 metrus garu un 12 – 14 metrus dziļu kanjonu. Jegala ir viens no retajiem pasaulē ūdenskritumiem, kur nav aizliegts peldēties. Kaut gan priekš Igauņiem, tā nav populārākā peldvieta, bet diezgan ekstrēma izklaide.

Jegalas ūdenskritums

Dodoties Orange Weekends ekskurisjā Jūs baudīsiet brīnumainos Igaunijas dabas skatus, vērosiet gleznaino Keilas ūdenskritumu, vareno Jegalas ūdenskritumu, uzzināsiet Tallinas vecpilsētas noslēpumus un apmeklēsiet Marcipāna muzeju ar Marcipāna Galeriju. Apskatīt Ceļojuma programmu

Jegalas ūdenskritums

Jegalas ūdenskritums ir apburošs no abiem upes krastiem. Katrā, tā krasta pusē ir vērojams ļoti atšķirīgs un brīnumskaists skats. Piekļūt Jegalas ūdenskritumam viss labāk var no labā upes krasta, kur ir stipri izvirzīta klints. Pa trepītēm nonākot ūdenskrituma tuvumā, var pasēdēt un apbrīnot gleznaino dabas parādību.

Jegalas ūdenskritums

Pie ūdenskrituma ir iespējams piekļūt arī no kreisās puses, šeit atkal vajadzētu būt īpaši piesardzīgiem kāpjot lejā. Klintīs ūdenskrituma augšpusē, var saskatīt senu galvkāju (astoņkāja radinieku) pārakmeņojumus.

Jegalas ūdenskritums

Ūdenskrituma dziļumos aiz „ūdens žalūzijām” ir izveidojies savdabīgs „tunelis” – akmens ceļš. Ejot starp krītošo ūdeni un kaļķakmens klinti, no viena krasta līdz otram ir brīnumskaista pastaiga, kas dāvā nepārspējamas sajūtas. Kaut gan ir jābūt ļoti piesardzīgiem tā kā šeit ir ļoti slidens.

Jegalas ūdenskritums

Apskaties vairāk Jegalas ūdenskrituma bildes mūsu Pinterest.

Follow Orange Weekends’s board Igaunijas leduskritumi | Frozen Waterfall in Estonia on Pinterest.

Jegalas ūdenskritums ir apburošs, jebkurā gadalaikā, it īpaši ziemā, tas sasalstot pārvēršas gleznainā leduskritumā. Jegalas leduskritums atgādina spīdīgu ledus sienu ar milzīgām ledus lāstekām līdz pat tā pamatam.

Jegala ūdenskritums

Jegalas ūdenskritums parasti pilnībā nenosalst un Jegalas upes straujie „zelta” ūdeņi sit cauri ledus sienai, apburot ar ūdenskrituma varenuma čukstiem. Apkārt ūdenskritumam ir izveidojas nelielas ledus saliņas, pa kurām ir iespējams piekļūt tuvāk leduksritumam.

Jegalas ūdenskritums

Kad Jegalas ūdenskritums ir stipri sasalis, tā „tuneļa eja” apbur ar ledus lāsteku skaistumu, kas atgādina ziemas pasaku valstību.

Jegalas ūdenskritums

Kā arī ir iespējams pārriet pāri sasalušai Jegalas upei, lai piekļūtu leduskritumam no otras puses.

vodopad Jagala

Jegalas ūdenskritums ir viens no izcilākajiem Igaunijas dabas pieminekļiem.

Skatīt Ziemas Ceļojuma programmu Tuvāko Ceļojuma kalendārs

 

Apskaties vairāk Jegalas leduskritumu bildes mūsu Pinterest.

Follow Orange Weekends’s board Igaunijas leduskritumi | Frozen Waterfall in Estonia on Pinterest.