Pati slavenākā un vecākā kafejnīca Tallinā ir Majasmok (Maiasmokk) (tulkojumā nozīmē “Kārumiņš”). Aptuveni 200 gadus atpakaļ šeit atradās Šveices konditoreja, kas ar laiku pārtapa par Igaunijas lielāko šokolādes ražotni – Kalev. Saldā ražotne sen pārvācās uz jaunajām telpām, bet joprojām 300 m attālumā no Rātsnama ir iespējams nobaudīt īstu marcipānu.

4dfaf29852dfc

Kafejnīca Majasmok (Maiasmokk) atrodas pēc adreses: Pikk tn 16 iela, Tallina, Igaunija

Igaunija, tāpat kā Franciju un Itāliju apgalvo, ka esot marcipāna dzimtene. Kā vēsta Igauņu leģendas marcipānu izgudroja XVII gadsimtā, kāds Tallinas farmaceits. Šis našķis, no cukura sajauktā ar mandelēm agrāk tika izmantots, kā zāles pret galvas sāpēm.

tallinn-cafes-cafejosephine-1

Ja slavenā kafejnīca Majasmok piesaista ar savu vēsturi un marcipānu, tad Džozefīna ( Café Josephine) ar savu romantisko gaisotni un šokolādes desertiem. Viena no populārākām kafejnīcām ir nosaukta par godu amerikāņu melnādainai dejotājai Žozefīnai Beikerei (1930-40-ie gadi), savā laikā viņa kļuva slavena pateicoties savām izaicinošām un pavedinošām uzstāšanām, kas to laik bija aizliegtas vairākās Eiropas valstīs. Tallinas kafejnīca izskatās tik pat spilgti, kas atgādina teātra grimētavu, spožas gaismas, vairāki ziedi un milzīgie spoguļi. Ēdienkartē gandrīz visam ir pievienota rūgtā šokolāde (atkal par godu melnādainai dejotājai). Šeit ir iespējams nobaudīt “Diseldorfas kūku” un īpašo kūku “Džozefīna”. Kā arī šeit pasniedz Austrijas šokolādes gardāko kūku, Vīnes iecienīto – “Zaher” ar Vana Tallinn liķieri.

Kafejnīca Džozefīna ( Café Josephine) atrodas pēc adreses: Vene 16  iela, Tallina, Igaunija